Жіноча номінація «вага штанги 25 кг., відкритий залік». Шість прекрасних спортсменок змагалися між собою за прекрасне звання «чемпіонки Житомирської області з багатоповторного жиму», і саме цікаве, що на дане звання також претендували жительки Вінницької та Київської областей. Але Тетяна Русин із Житомира, випередивши свою найближчу конкурентку всього на 0,2 індексу атлетизму (результат – 81 повторення та 34,3 ІА), закріпила за собою перше місце на своєму домашньому чемпіонаті, слідом за нею на п'єдесталі виявилася з 71 повторенням Оксана Тимчишина (м. Вінниця), ну а трійку замкнула наймолодша учасниця серед жінок Наталія Павлюк (м. Козятин), виконавши 62 повторення. Тетяна та Оксана продемонстрували результати вище нормативу кандидата в майстри спорту з багатоповторного жиму. За четверте місце боролися між собою Тетяна Литвинчук (м. Київ) та Ірина Кузнєцова (м. Житомир), оскільки Тетяна показала на зважуванні вагу меншу на 2.3 кг ніж Ірина, то 37 повторень дозволили їй посісти четверте місце, а Ірина з 38 повтореннями, але з меншим індексом атлетизму (16,1 проти 16,3) зайняла своє п'яте місце. Шостою серед жінок стала Катерина Колесник (м. Житомир) з 33 виконаними повтореннями.

Наступними змагалися юніори в вазі штанги 55 кг. Беззаперечним лідером в цій номінації, суттєво відірвавшись від своїх найближчих переслідувачів, виявився Віктор Шугайло із Козятина з 46 зарахованими повтореннями. Решта юніорів продемонстрували фактично рівні результати, тому щільність у змагальній таблиці виникла серйозна. Отож, другим став Валентин Мартинюк (23,5 ІА), третім – наймолодший учасник серед чоловіків Андрій Максимчук (21,5 ІА), четвертим – Олександр Бояльський (20,5 ІА), п'ятірку замкнув Деним Ємець (19,8 ІА), шостим виявився Максим Хомчук (17,5 ІА), а закрив номінацію Назар Черниш з результатом 13 ІА. Всі спортсмени, крім лідера, жителі Житомира.

Вслід за юніорами в цій же вазі штанги змагалися чоловіки (вага штанги 55 кг.). Перемогу тут здобув МСМК Олександр Нановський (м. Козятин), звісно техніка виконання вправи спортсменом залишала бажати кращого, адже, Олександру не було зараховано аж 8 повторень, але навіть 115 зарахованих повторень дозволили йому залишитися непереможним. Срібло за найстаршим учасником Віталієм Атаманюком (м. Житомир) з 95 повтореннями та виконаним нормативом МС, а бронзу отримав Богдан Кучмей (м. Дубно) виконавши 75 повторень та норматив КМС. Далі спортсмени розподілилися наступним чином: 4-ий -Сергій Заєць (33 повторення), 5-тий Віталій Лахита (41 повторення), 6-ий Костянтин Ковальчук (34 повторення), 7-ий Богдан Кособуцький (29 повторень), 8-ий Владислав Скришевський (30 повторень) та 9-ий Василь Мартинюк із 18 повтореннями (всі з м. Житомир).

У вазі штанги 75 кг. змагалося 10 спортсменів. Своє, зароблене в шаленій конкуренції, «золото» отримав Василь Сущик (м. Житомир). Він вижав штангу на 37 повторень та отримав ІА 36,9. Хочеться додати, що Василь є курсантом Житомирського військового інституту, і беззаперечно, йому притаманні всі позитивні якості військового, які він підтвердив в наступному епізоді: при зважуванні Василю помилково записали вагу на 10 кг. менше, що просто нереально збільшило б його підсумковий результат, але помітивши помилку – майбутній військовий відразу повідомив про це. До речі, керівництво ЖВІ не охоче відпускає спортсменів на змагання з пауерліфтингу від альтернативних федерацій та не визнаних видів спорту... Володарем срібла став також Василь, але не той що Сущик, а Осійчук (м. Дубно), вижавши штангу на 41 повторення, але в силу важчої власної ваги, отримав менший ІА ніж переможець – 35,5. Двоє даних спортменів виконали нормативи КМС. І за третє місце також велася цікава боротьба: відразу 3 спортсмени виконали вправу на 29 повторень, але, оскільки, Олександр Єрмаков виявився найлегшим серед своїх потенційних суперників, він і посів третю сходинку п'єдесталу (28,6 ІА), четвертим став Євгеній Борисов (27,1 ІА), п'ятим Олександр Моторний з результатом 22,4 ІА (всі спортсмени із Житомира), 6-ий Василь Кузан, 7-ий Віктор Дмитренко, 8-ий Олександр Антосєв, 9-ий Микола Свириденко (м. Київ), і 10-ий Євгеній Пилипчук.

Ось і дійшли ми до самої насиченої спортсменами номінації «вага штанги 100 кг.». Переможцем в цій номінації став житомирянин Андрій Ільніцький з 28 повтореннями, та виконаним нормативом КМС. Друге місце посів Ігор Данілов (смт. Новогуйвинське) з невеличким відривом від свого переслідувача житомирянина Євгенія Самплавського (25,7 та 24,3 ІА відповідно), який отримав бронзову нагороду. Далі спортсмени із Житомира посіли свої місця по мірі спадання: 4-ий Євгеній Сироїд (20,9 ІА), 5-ий Віктор Мирошник (19 ІА), 6-ий Владислав Скуратівський (16,3 ІА), 7-ий Артур Нарижних (15,1 ІА), 8-ий Сергій Палочка (13,6 ІА). А от далі сталася така річ, що відразу двоє спортсменів отримали однаковий індекс атлетизму (фактично рівна вага та однакова кількість виконаних повторень), але згідно правил, вище місце посідає той спортсмен, який відповідно до жеребкування першим підійшов до виконання вправи, отож 9-им став Михайло Савенко, а 10-им Олександр Поліщук (двоє із Житомира). 11-ий Олексій Кот (м. Житомир), 12-ий Руслан Лютік (м. Житомир), 13-ий Віталій Герасимчук (с. Сташинівка).

Закрила змагання найважча номінація того дня серед чоловіків «вага штанги 125 кг.». Ще досі «небаченим міжнародником» в 125 кг. став житомирянин Валерій Хоречко з 22 виконаними повтореннями та 33,7 ІА при власній вазі 81,5 кг. Валерій, до речі, був боковим суддею у легших номінаціях, і ніхто навіть подумати не міг, що в 125 він видасть такий результат! Можна з впевненістю сказати, що рекорд Житомирської області в даній номінації ще довго протримається, якщо тільки сам Валерій його не перевершить, а на черзі – ІІ Чемпіонат України. За срібло велася цікава боротьба між Антоном Чумаком (смт. Новогуйвинське) та Павлом Запатриним (м. Житомир), але володарем другої сходинки став Антон, виконавши 13 повторень зі штангою, а це всього на одне повторення більше ніж виконав Павло (12 повторень), двоє спортсменів виконали нормативи КМС. Замкнув четвірку та почесно закрив дане змагання найважчий учасник (117,5 кг.) Євген Ярощук із Житомира з 14 повтореннями.

Завершити статтю хочеться наступними словами: багатоповториний жим досить молодий вид спорту, але, як бачимо, він стрімко набирає популярність як серед молоді, так і серед осіб старшого віку. Житомирщина не стала виключенням, а навпаки – показала іншим областям як потрібно організовувати та готувати змагання. З впевненістю можна сказати, що з такими темпами багатоповторний жим невдовзі буде неодмінно визнаний та внесений в державний реєстр неолімпійських видів спорту, але поки це всього лише мрія, яка перетворюється на ціль, а як ми всі знаємо: спортсмени саме характеризуються тим, що ставлять перед собою цілі і неодмінно досягають їх!

Традиційно. Організатори змагання висловлюють особливу подяку Анатолію Феодосійовичу Фільчуку - директору міського культурно-спортивного центру (МКСЦ) Житомирської міської ради за сприяння у проведенні змагання. Велике спасибі керівнику Федерації багатоповторного жиму у Житомирській області Богдану Косянчуку та його команді за підготовку та організацію такого чудового дійства, особливо, за відсутність змагальних внесків, чудову атмосферу, зібрану чималу кількість спортсменів! Також вдячні українському виробнику спортивного харчування PowerPro та магазину спортивного харчування www.ironmuscles.com.ua за представлені подарунки для спортсменів.

Спасибі всім спортсменам за участь, продемонстровані результати та волю до перемоги! Не цурайтесь змагатися, головне в цій боротьбі - перемогти самого себе!

Багатоповторний жим – спорт для сильних духом! Слава Україні!