6 ПРАВИЛА ВИКОНАННЯ ВПРАВИ БАГАТОПОВТОРНИЙ ЖИМ
6.1 За підсумком жеребкування спортсмени послідовно викликаються на поміст секретарем змагання. 
6.2 Спортсмену надається 1 хв. для початку виконання спроби після виклику його на поміст. Якщо він не почав виконання спроби впродовж цього часу суддя-хронометрист оголошує команду "ЧАС!" ("Час вичерпано!") та оголошується "СПРОБА НЕВДАЛА!" і спроба не зараховується. Коли атлет зняв штангу зі стійок в межах відведеного часу, секундомір відліку 1 (одна) хвилина зупиняється. 
6.3 Атлет має лежати на спині, плечима й сідницями торкаючись до поверхні лави. Його взуття повинне торкатися поверхні помосту або блоків/підставок. Пальці рук повинні обхоплювати гриф, що лежить на стійках, при цьому великі пальці обов'язково обхоплюють гриф. Таке положення тіла має зберігатися і під час виконання вправи. 
6.4 Після зняття штанги зі стійок з допомогою асистентів, або самостійно, атлет повинен очікувати сигнал дозволу початку виконання вправи від старшого судді. При цьому руки атлета повинні бути повністю випрямлені у ліктьових суглобах. У випадку, коли атлет має стару травму, або через його анатомічні особливості не може повністю випрямити руки у ліктьових суглобах, він повинен заздалегідь повідомити про це суддів перед спробою. Сигнал для початку виконання вправи подається відразу як тільки атлет прийме нерухоме положення й штанга буде знаходитись у правильній позиції.
6.5 Визначення початку спроби співпадає з сигналом старшого судді на помості «СТАРТ», після чого вмикається основний відлік часу для виконання вправи – 5 (п’ять) хвилин. 
6.6 Після отримання сигналу атлет повинен опустити штангу до грудей, при цьому гриф штанги повинен обов'язково торкнутись грудей, після чого атлет повинен вижати штангу догори на висоту повністю випрямлених рук у ліктьових суглобах (у те положення з якого старший суддя дав команду «СТАРТ!»). 
6.7 Відстань між руками на грифі, що вимірюється між вказівними пальцями не повинна перевищувати 81 см (обидва вказівні пальці повинні закривати відмітки з внутрішньої сторони). У випадку, коли атлет має стару травму, або через його анатомічні особливості не може обхопити гриф на однаковій відстані обома руками, він повинен заздалегідь повідомити про це суддів перед спробою. Брати штангу зворотним хватом заборонено. Хват повинен бути закритим. 
6.8 Для забезпечення твердої опори ніг атлет може використовувати блоки/підставки не вищі 30 см від поверхні помосту.
6.9 Рахунок після виконання повторення спортсменом означає зараховане повторення, якщо замість наступного повторення звучить повторення рахунку та команда судді, це означає, що спортсменом допущена помилка.
6.10 Не розцінюються як помилки перекіс штанги, подвійний рух або відбив штанги, але в будь-якому випадку зарахованим повторення вважатиметься після здійснення спортсменом фіксації штанги в положення «випрямлені руки» без допущення помилок.
6.11 Атлету дозволяється витримувати паузу зі штангою в положенні «на випрямлених руках» та в положенні «на грудях». 
6.11.1 Кількість пауз-відпочинків в положенні «на випрямлених руках» необмежена. 
6.11.2 Кількість пауз-відпочинків в положенні «на грудях» обмежено двома дозволеними спробами. 
6.11.2.1 Кожна спроба «відпочинку на грудях» озвучується секретарем змагання після здійснення вдоху-видоху спортсменом після опускання штанги на груди.
6.11.2.2 При відпочинку в положенні «на грудях» гриф штанги повинен розташовуватися не нижче мечовидного відростку грудини.
6.11.2.3 При відпочинку в положенні «на грудях» гриф штанги повинен розташовуватися не вище ключиць.
6.11.3 Під час відпочинку спортсмену дозволяється:
- змінювати ширину хвату рук на довільну (зберігаючи закритий і нерозірваний хват зі штангою); 
- відривати та змінювати положення ступнів ніг; 
- відривати таз від поверхні жимової лави.

 

7 ПОМИЛКИ СПОРТСМЕНА ПРИ ВИКОНАННІ ВПРАВИ І КОМАНДИ СУДДІВ НА ПОМОСТІ
1. Початок виконання вправи без команди старшого судді «СТАРТ!». У даному випадку звучить команда від старшого судді «СТОП!», після чого спортсмен повинен призупинити виконання підходу, поновити стартову позицію та очікувати на повторну команду «СТАРТ!». Всі повторення, які спортсмен виконує до команди вважаються не зарахованими.
2. Жим штанги без дотику грифом до грудей – команда «ГРУДИ!»
3. Кінцеве положення штанги зверху без належного випрямлення обох рук в ліктьових суглобах менше ніж при прийняття стартового положення до команди «СТАРТ!» - команда «ЛІКТІ!»
4. Відрив тазу при опусканні штанги та жимі вверх – команда «ТАЗ!», проте таз можна відривати під час відпочинку, наприклад для зміни положення тіла.
5. Відрив ступнів ніг від поверхні помосту або підставок під час опускання штанги та жимі вверх – команда «СТОПА!», проте зсув дозволяється. Також дозволяється відривати стопи під час відпочинку, наприклад для зміни положення тіла. Заборонено будь-яке торкання ступнями ніг атлета лави або її опір.
6. Якщо під час «відпочинку на грудях» гриф штанги покидає межі, описані в п.п. 6.11.2.2-6.11.2.3 старший суддя подає команду «НА ГРУДИ!», після якої спортсмен повинен самостійно повернути штангу в межі описані в п.п. 6.11.2.2-6.11.2.3 
7. Якщо в ситуації, передбаченій пунктом 6 спортсмен не виконує розпорядження старшого судді, після вдоху-видоху старшим суддею подається команда «НА СТІЙКИ!» і спортсмен закінчує виконання вправи.
8. Під час «відпочинку на грудях» забороняється розривати закритий хват. Якщо старший чи боковий судді помітили розрив хвату – подається попереджувальна команда «КОНТАКТ!», якщо після вдоху-видоху спортсмен не відреагував на порушення – звучить команда від старшого судді «НА СТІЙКИ!».
9. При порушенні дозволеної ширини хвату під час виконання змагального підходу старший суддя на помості дає команду «ХВАТ!», якщо спортсмен не реагує на команду старшого судді, то звучить команда «СТОП!» і суддя повторно вказує спортсмену на самостійне відновлення допустимої ширини хвату командою «ХВАТ!».
10. При здійснення трьох помилок підряд старший суддя дає команду «НА СТІЙКИ» і зарахована кількість повторень (не менше 8) заноситься до протоколу змагання.