Змагання з багатоповторного жиму привернуло до себе увагу багатьох спортсменів, адже, чутки про українську «багатоповторку» розповсюджуються дуже швидко. На етапі підготовки змагання просто неймовірна кількість людей цікавилася деталями про змагання, і якщо навіть хтось злякався конкуренції і не взяв участі, то як мінімум він був присутнім і за всім спостерігав, або сильно пожалкував.

Серед жінок в вазі штанги 25 кг. беззаперечну перемогу отримала Олена Сопронюк (м. Дніпропетровськ), виконавши норматив майстра спорту міжнародного класу з багатоповторного жиму та встановивши новий рекорд України з 132 виконаними повтореннями. За другу сходинку на п'єдесталі змагалися між собою вінничанки Світлана Рогозіна та Олена Шлапакова: обидві спортсменки виконали вправу на 117 повторень, але, оскільки власна вага Світлани була меншою на 6 кг ніж у суперниці, вона й посіла друге місце, а за свій успішний дебют в «багатоповторці» Олена отримала «бронзу».Традиційно в змаганні дебютували як початківці, так і вже досвідчені «багатоповторщики». Даний чемпіонат подарував нам не тільки нових чемпіонів, але й чимала кількість атлетів отримали звання дворазових переможців.

У вазі штанги 40 кг. Олена Лисенко (м. Кіровоград) з 42 виконаними повтореннями здобула «золото» та встановила рекорд України, слідом за нею з 36 повтореннями опинилася Оксана Приходько (м. Дніпропетровськ), а замкнула трійку ще зовсім юна Наталія Павлюк (м. Козятин).

Штангу вагою 55 кг. серед жінок виявила бажання вижимати тільки одна учасниця, і другий рік поспіль переможницею в цій вазі стає Людмила Гайдученко (м. Дніпродзержинськ). З 55 виконаними повтореннями Людмила перевершила власний попередній рекорд України, а також в черговий раз виконала норматив майстра спорту міжнародного класу.

Серед юнаків у вазі штанги 55 кг. з чималим відривом посів перше місце Костянтин Зубарик (м. Вінниця), отримавши індекс атлетизму рівно 72 одиниці, і в підсумку, виконавши норматив МСМК з багатоповторного жиму та перевершивши свій же рекорд України. На друге місце п'єдесталу вийшов Ілля Перев'язко (м. Дніпродзержинськ) виконавши 87 залікових повторень, а третім став житель міста над Бугом Віталій Долинний з 67 повтореннями.

А от в вазі штанги 55 кг. серед юніорів велася справжня боротьба. Рустам Гачковський (м. Вінниця) першим серед своїх однолітків підійшов до штанги: в своєму виконанні спромігся і штраф отримати, і побити свій же рекорд України, здавалося вже, що такий неймовірний результат в 99 виконаних повторень (враховуючи знятих 5 штрафних повторень за початок виконання вправи без команди «Старт!») мало хто зможе перевершити, але не так то було, житель с. Стопчатів (Івано-Франківська область) Михайло Скригунець за 5 хвилин виконав 100 повторень і заслужено посів перше місце, перевершивши також і щойно встановлений рекорд Рустамом, який обмежився «сріблом». Трійку призерів доповнив Дмитро Карлаш (м. Олександрія), продемонструвавши 85 виконаних повторень зі штангою, що дозволило йому не тільки отримати «важку бронзу», а й отримати бажане звання майстра спорту з багатоповторного жиму.

Змагалися юніори і в вазі штанги 75 кг. Жодний з спортсменів раніше не брав участі в змаганні з багатоповторного жиму під егідою ФБЖУ, тому перебачити зарання переможця та виділити фаворита було просто неможливо. Останнім, відповідно до жребію, виконував вправу Назарій Вінтоняк (с. Стопчатів, Ів.-Фр обл.), який продемонстрував неймовірний результат в 59 виконаних повторень, що дозволило йому посісти з відривом першу сходинку п'єдесталу, а також встановити новий рекорд України в даній номінації. Друге місце з 37 повтореннями посів Дмитро Щипцов (м. Дубно, Рівненька обл.), а, виконавши 33 повторень, бронзову нагороду отримав Сергій Знаміровський (м. Гнівань, Вінницька обл..).

Беззаперечним лідером серед чоловіків в вазі штанги 55 кг. став другий рік поспіль МСМК Олександр Нановський (м. Козятин, Вінницька обл.) з 108 заліковими повтореннями та цікавою технікою виконання «відпочинок після 13-ти» та «помилка при вижатті після відпочинку». Слідом за Олександром опинився Віктор Недашковський та Богдан Кучмей (двоє із м. Дубно, Рівненська обл..) з 113 та 86 зарахованими повтореннями відповідно. Варто зазначити, що Богдан також використовував прийом отримання помилки при вижатті штанги після відпочинку, а, оскільки, Олександр та Богдан, попри деяку кількість не зарахованих повторень, опинилися на п'єдесталі свідчить лише про одне – їхня техніка та прийоми працюють.

В номінації 75 кг. чоловіками були продемонстровані досить «не дитячі» результати. Так, веслувальником Василем Осійчуком (м. Дубно, Рівненська обл.) було виконано 66 повторень та зайнято перше місце, другим став вінничанин Рустам Гачковський з 57 повтореннями, а бронзову нагороду отримав Сергій Ткач (с. Шарівка, Кіровоградська обл.).

Серед спортсменів, які вижимали «сотку» поки немає рівних МСМК Олександру Невмиваку (м. Кременчук, Полтавська обл..). Цього разу Олександр виконав за 5 хвилин без відпочинку вправу на 66 повторень та отримав ІА 75, що значно перевищує його попередньо встановлений рекорд України та норматив МСМК з багатоповторного жиму. Вже тривалий час Олександр є найвитривалішим спортсменом в Європі у даній номінації.З 23 виконаними повтореннями срібло забрав у Дніпродзержинськ (Дніпропетровська обл..) Владислав Поцелкуйко, а бронза з 21 повторенням відправилася у Білу Церкву (Київська обл..) з Віктором Рубльовим.

У новій для себе номінації «вага штанги 125 кг.» успішно дебютував МСМК Олександр Романовський (м. Вінниця), виконавши 19 повторень та встановивши новий рекорд України. До речі, Олександр вперше в Україні успішно здійснив відпочинок на грудях зі штангою вагою 125 кг., далі можна лише поміркувати, що в майбутньому Олександр зазіхне на відпочинок і з 150 кг. штангою, що успішно практикує його дистанційний тренер Андрій Гальцов. Повертаючись до розподілу призових місць: друге місце в даній номінації виборов Олег Фіцич (с. Стопчатів, Ів.-Фр. обл.), а третім став житель Кіровоградщини Олексій Чиж (м. Олександрія).

У найважчій чоловічій номінації «вага штанги 150 кг.» впевнену перемогу здобув Євгеній Парфенов (м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл..), встановивши також новий рекорд України. Друге та третє місце з 13 повтореннями, але з різною власною вагою розділили між собою відповідно Олександр Василенко (м. Кременчук) та Олександр Шаповал (м. Кіровоград).

Серед ветеранів в вазі штанги 55 кг. ідеальну техніку виконання продемонстрував вже чинний МСМК Ярослав Фальбійчук (с. Стопчатів, Ів.-Фр. обл.), виконавши 129 повторень зі штангою та отримавши «золото» чемпіонату, а також встановивши рекорд України серед ветеранів та чоловіків у даній вазі штанги. Другим став Ігор Сендецький (м. Кіровоград) з 73 повтореннями, а закрив трійку призерів Віктор Оніщенко (м. Олександрія, Кіровоградська обл..)

А от штангу вагою 75 кг. вижимав всього лиш один ветеран Олександр Романовський (м. Вінниця), але враховуючи, що це його «рідна» номінація МСМК встановив не тільки рекорд серед ветеранів в вазі штанги 75 кг., але також і перевершив свій же попередній рекорд України серед чоловіків, виконавши вправу на 84 повторення!

Вперше на своєму змаганні Федерація багатоповторного жиму України (організатор даного змагання) здійснила онлайн-траснляцію дійства в мережу Інтернет, яку вже на половині часу змагання обірвала енергетична криза в Україні, відповідно перервавши зв'язок з провайдером бездротового зв'язку. На практиці також було втілено нові поправки до технічних правил виконання вправи, які, безсумнівно, зробили виконання більш естетичнішим, захоплюючим та безпечнішим. Також жеребкування порядку виходу спортсменів відбулося не безпосередньо під час зважування, а на день раніше. Дану особливість в майбутньому ми будемо удосконалювати та підтримувати.

Змагання обслуговували дві професійні суддівські бригади які поєднали свій досвід та глибокі пізнання в багатоповторному жимі. Враховуючи, що судді з багатоповторного жиму вчаться виключно на власних помилках, адже аналогів даному спорту немає, рівень суддівства, як відзначають спортсмени, був на високому рівні, хоч і не обійшлось без помилок, але вони були несуттєві.

Спортсмени-призери отримали ексклюзивні медалі та дипломи від ФБЖУ, а також журнали від інформаційного порталу «Железний Мир», який залишається нашим безвідмовним партнером на будь-якому спортивному заході.

Вінничанин Романовський Олександр став володарем кубка за перемогу в номінації «За волю до перемоги» продемонструвавши чудові результати в вагах штанги 75 та 125 кг., а житель Івано-Франківщини Ярослав Фальбійчук здобув беззаперечну перемогу в номінації «Краща техніка виконання». Зважаючи на вік номінантів можна з впевненістю сказати, що поки «балом правлять» ветерани.

Сім спортсменів продемонстрували результати вищі ніж норматив майстра спорту міжнародного класу з багатоповторного жиму, 12 виконали норматив майстра спорту, і ще 20 спортсменів стали володарями розряду кандидат в майстри спорту з багатоповторного жиму.

В командному заліку впевнену перемогу здобула команда Вінницької області, друге місце за командою із Дніпропетровщини, ну а третьою стала команда із Кіровоградської області. Команда із Рівненської області, яка замкнула четвірку учасників командної першості, посіла останнє місце, і, на жаль, залишилася без кубку.

В рамках змагання було побито 14 рекордів України з багатоповторного жиму! При цьому ставалося, що спортсмени перевершували як власні рекорди, так і рекорди попередників.

Безсумнівно, даний чемпіонат продемонстрував світлі наміри організаторів і надалі активно розвивати даний «вид спорту» в Україні і вивести його на шлях визнання. Керівництво ФБЖУ здійснює всі заходи для визнання даного спорту державою, адже це дозволить отримати державну фінансову підтримку для розвитку виду, відкривати секції в дитячих спортивних школах, присвоювати офіційні спортивні звання спортсменам.
Кількість, якість та географічний склад учасників лише зайвий раз демонструє що даному виду спорту в Україні бути!

Багатоповторний жим - спорт для міцних духом!
Слава Україні!