нормативи2016

Для визначення кількості повторень, які необхідно виконати для отримання розряду/звання, нам необхідно:
1. Класифікаційна таблиця https://www.umbpf.org.ua/dokumentatsiia/normatives
2. Визначитися з вагою штанги, якою будемо працювати (для чол. 55/75/100/...)
3. Знати власну вагу (в кг.)

Отже, розпочнемо. Значення у таблиці класифікації з багатоповторного жиму - це індекс атлетизму, який, відповідно до правил, розраховується наступним чином:

ІА = (вага штанги) х (кількість зарахованих повторень) / (власна вага)

Оскільки, в формулі розрахунку ІА у нас одне невідоме - кількість зарахованих повторень, а всі інші дані ми маємо, тому виведемо формулу для кількість зарахованих повторень. Отже:

Кількість повторень = (індекс атлетизму) х (власна вага) / (вага штанги) 

або словами: Кількість повторень дорівнює добутку індексу атлетизму на власну вагу і ділиться на вагу штанги. Індекс атлетизму потрібно брати з тієї комірки, яка відповідає вибраній Вами вазі штанги та бажаному званню.


ПРИКЛАД 1. Спортсмен з вагою 75 кг. хоче дізнатися скільки йому потрібно виконати повторень з вагою штанги 100 кг. для отримання розряду КМС.

КП = ІА х ВВ / ВШ 
КП = 26 х 75 / 100 = 19,5 = 20 повторень 

де 26 - ІА для ваги штанги 100 та розряду КМС

Заокруглювати потрібно завжди в більшу сторону не залежно від того чи вийшла 1 десята, чи 9 десятих. В противному випадку - потрібно зменшувати власну вагу.


ПРИКЛАД 2. Спортсмен з вагою 65 кг. хоче дізнатися скільки йому потрібно виконати повторень з вагою штанги 55 кг. для отримання звання МСМК.

КП = 72 х 65 / 55 = 85,1 = 86 повторень 

Отже, для виконання нормативу МСМК спортсмену потрібно виконати 86 ЧИСТИХ повторень, або в підсумку мати тих самих 86 зарахованих повторень.